Honlapunk fejlesztését támogatta:
Alapítvány a Közjóért
Modell és Valóság előadássorozat, VIII. évad 2. rendezvény
„Európába, de mindahányan! - Az elvándorlás hatása Magyarországra
Előadások az Antall-kormány megalakulásának 30. évfordulója alkalmából
Meghívott előadók:
Halász Iván,
intézetvezető, NKE ÁKK Alkotmányjogi Intézet
Köteles László,
polgármester, Komlóska, a Vidéki Filmnapok a vidékről program szervezője
Moderátor:
Lesti Árpád,
politológus, Forum Politicum Intézet
Időpont: 2019. február 21., csütörtök, 18.00
Helyszín: S4 Közösségi és kulturális központ (1052 Budapest, Semmelweis utca 4.)
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az esemény nyilvános, ingyenes, előzetes regisztráció nélkül is látogatható.
A rendezvényen a szervezők kép- és hangfelvételt készíthetnek, amelyeket szükség szerint felhasználhatnak a program ismertetése céljából.
2019. február 20.
Ezen a napon történt:
Honlapunk fejlesztését támogatta:
Alapítvány a Közjóért
Antall József 1990. május 22-én tartotta programbeszédét az Országgyűlésben. Az alábbi részlet e felszólalásából származik:
"Az első, amiről szólok, az ember és környezete. Az ember csak a teljes testi, lelki és szociális jólét állapotában tudja képességeit szabadon kibontakoztatni, ezzel szemben jelenleg várható életkorunk Európában a legalacsonyabb. A szervi betegségeken túl az öngyilkosság, az alkoholizmus, a kábítószerfüggés is tizedeli népünket. Hiányzik a társadalmi türelem a segítőkészség és egymás megbecsülése. Mindez az egészségesek életét is sivárrá teszi. Hazánkban egy évtizede a halálozások száma meghaladja a születések számát. A túlmunkára kényszerítő megélhetési gondok, valamint az erősen szennyezett környezet hatására a középkorú lakosság megbetegedési és halálozási adatai a legrosszabbak a civilizált országok között. Családok ezrei hullanak szét, az idősek létbizonytalanságban élnek. Milliónyi ember él a létminimum alatt. A szegénység öröklődik, a társadalmi hátrányok halmozódnak.
A kormány alapvető célja, hogy e megdöbbentő helyzetben megújítsa a szociális és egészségügyi ellátást. A jövőben a társadalmi szolidaritásnak gondoskodnia kell arról, hogy a létminimum alatt élők kiemelkedhessenek a szegénységből, a veszélyeztetettek pedig ne süllyedhessenek oda."