Honlapunk fejlesztését támogatta:
Alapítvány a Közjóért
id. Antall József Orosziban felállított szobrának újbóli átadása
2024. július 24., 17.00
Oroszi
Adományozói felkérés
Az első alkalommal meghirdetett adományozói felkérésünk 2023. december 29-ei határidejéig 958.000 Ft adomány, további 300.000 Ft előadásra fordítható támogatást kaptunk.
Bővebben ezen a linken keresztül tájékozódhat!
Köszönjük!
2024. október 12.
Ezen a napon történt:
Honlapunk fejlesztését támogatta:
Alapítvány a Közjóért
"Számadás 93" címmel rendeztek találkozót Kisújszálláson, ahol levetítették a Pálfy G. istván által készített Antall inetrjút is. A Magyar Nemzet 1993. augusztus 7-ei számában jelent meg ez a beszélgetés, ahonnan a következő idézet is származik.
"A nagy írókról igazán nem mondható, hogy ne lettek volna európai gondolkodásúak. Ezért egyszerűen nevetséges, amikor szembeállítják a magyarságot és az európaiságot Németh László, Illyés Gyula és mások esetében, illetve az egész népi mozgalomban. Talán Bibó Istvánt vagy más neveket nem is illik említenem. A népi mozgalom fő ereje – amellett, hogy szociális reformokat, nagy átalakulást követelt – éles kritikával szemlélte az adott kort mind 1945 előtt, mind 1945 után. Kovács Imre „A néma forradalom” című műve a legnagyobb hatással volt reám gyermek- és ifjúkoromban. Úgy éreztem, hogy abban minden benne van – az egykétől a szektákig, a kivándorlástól a földkérdés összefoglaló vizsgálatáig –, egy évszázad súlyos magyar problémáinak egésze, mindennek zsákutcába torkollása, „néma forradalomba” vezetése. De ugyanez a Kovács Imre elkötelezettje volt a parlamentáris demokráciának, és külpolitikailag is világos utat követett évtizedeken keresztül. Vele szemben mások példája arra utal, hogy aki a nemzeti gondolkodás mellett nem ragaszkodik a demokrácia szabályaihoz, az mindig a perifériákra csúszik. Olyan területre, ahol az eredeti, alapvető népi mozgalommal éppúgy, mint bármelyik más mozgalommal szembekerül."