Honlapunk fejlesztését támogatta:
Alapítvány a Közjóért
id. Antall József Orosziban felállított szobrának újbóli átadása
2024. július 24., 17.00
Oroszi
Adományozói felkérés
Az első alkalommal meghirdetett adományozói felkérésünk 2023. december 29-ei határidejéig 958.000 Ft adomány, további 300.000 Ft előadásra fordítható támogatást kaptunk.
Bővebben ezen a linken keresztül tájékozódhat!
Köszönjük!
Honlapunk fejlesztését támogatta:
Alapítvány a Közjóért
1991. június 30-án kellett elhagynia az utolsó szovjet katonának hazánk területét. Nemzeti szuveneritásunk visszaszerzése kapcsán Antall József a Somlóhoz látogatott, ahol ünnepi beszédet mondott. A Szabadság Napja alkalmából Társaságunk minden évben megkoszorúzza a Somlón található Szent istván-kilátót, ahol emléktábla emlékezteti az utókort történelmünk e jeles eseményére.
Az alábbi részlet Antall József 1991-es beszédéből származik.
"Nagy eredmény, hogy Magyarország képes volt irányt váltani abban a válságban, amit éppen a szovjet belső válság hatása okozott mezőgazdaságunkban és iparunkban, és fokozta adósságterheinket. Képesek voltunk arra, hogy ma a magyar mezőgazdaság és ipar termékeinek egy jó részét nyugati piacokon értékesítsük. Képes volt a magyar gazdaság egy olyan irányváltozást végrehajtani, hogy ma Magyarország elsőrendű gazdasági partnere nem a Szovjetunió, nem az egykori KGST államai, hanem a nyugati világ. Óriási jelentőségű az, hogy jelen vagyunk a világpiacon, és óriási jelentőségű az a tény, hogy ma a Szovjetunióval való áruforgalmunk 20 százalék alá csökkent.
Kiemelkedő kereskedelmi partnerünk Németország, Ausztria, Svájc. Azt se felejtsük el: ez iránt az ország iránt olyan bizalom van, hogy a volt kommunista országokba befektetett nyugati tőkének több, mint fele Magyarországra érkezett az elmúlt esztendőben, és ennek több mint a fele amerikai. Márpedig az amerikaiak nem szoktak bizonytalan helyre és rosszul befektetni. A bizalom legnagyobb jele, hogy az egész térség elsőrendű beruházójaként az amerikaiak vannak jelen, annak ellenére, hogy nem főként nekik tartozunk, hiteleink jó negyven százaléka Japán, és másik jó negyven százaléka német eredetű. Adósságunk 80 százaléka e két ország bankjaiból származik. Ugyanakkor Japánnal az áruforgalmunk csak a teljes forgalmunk három százaléka. Magyarország iránt tehát igenis megvan a bizalom, politikai értelemben és gazdasági értelemben egyaránt."